Aktuality

PTS 2019 - Workshop s Evou Zdvořilou
23.09.2019
Kdy: 20. října 2019, 8:30 - 11:30

Kde: ZŠ Klatovy, Tolstého 765

Cena: 300,- Kč / částka je nevratná, vybírat ji budou lektoři Modern Dance Studia, TO ZUŠ Klatovy a Marty Dance Klatovy během měsíce října. V případě neúčasti si zájemci buď najdou náhradníka, nebo jim částa propadne.

Úroveň: všechny úrovně

Eva Zdvořilá se věnuje pohybovému divadlu, současnému tanci, herectví, režii a kreativnímu vyjádření se skrze tanec, pohyb ve spojení s divadlem.

"Tělo v tanci a pohybu vnímám jako jedinečný prostředek k vyjádření pocitů, emocí a příběhů, které jsou uloženy uvnitř nás. Tanec a pohyb ve spojení s divadlem mi dává jedinečnou možnost otevřeně komunikovat s diváky a provádět své studenty na cestě k osobitému a kreativnímu sebevyjádření se skrze gesto, mimiku, současný tanec, pohyb a nápaditost."

"Při výuce vycházím z nejrůznějších tanečních, pohybových a hereckých cvičení a také z vlastních metod, ve kterých se snažím dovést své studenty k vědomější, zábavné, originální práci s tělem, aktivaci vnitřního cítění sebe samotných i světa, kterým jsme obklopeni a inovativnímu přístupu k tvorbě a jevištní akci. Mimo tanec, pohyb a herectví do své tvorby a výuky zapojuji také hlas, který je nedílnou součástí každého z nás. Při zpracování námětů pro jeviště ráda pracuji s nadsázkou, lehkostí vtipu, ale také hloubkou emocí, pocitů a pravostí toho, co vyjadřujeme."

"Jelikož mě baví být kreativní a ráda se nechám překvapit, nebudu limitovat to, co vám na workshopu můžu předat. Předám vám přesně to, pro co si chcete sami jít. Věřím, že zažijeme legraci a přátelské tvoření i učení se novým věcem! Těším se na Vás!"

Kontaktní osoba: Daria Nováčková, info@martydance.cz
PTS 2019 - Workshop s Vikou Kozákovou
13.09.2019
Kdy: 20. října 2019, 9:00 - 10:30, 10:45 - 12:15

Kde: velký sál ZUŠ Klatovy / vyhrazena možnost změnit místo konání, o kterém budete včas informováni

Cena: 350,- Kč / částka je nevratná, vybírat ji budou lektoři Modern Dance Studia, TO ZUŠ Klatovy a Marty Dance Klatovy během měsíce září. V případě neúčasti si zájemci buď najdou náhradníka, nebo jim částa propadne.

Úroveň: mírně pokročilá - určeno především pro juniorské a dospělé tanečníky

Jedná se o jednodenní taneční workshop s jednou z nejlepších choreografek a tanečnic České a Slovenské republiky Vikou Kozákovou, vedoucí slovenské taneční skupiny Moving Souls. Zaměřuje se především na contemporary, jazz, lyrical jazz, modern dance. Vika a její skupina si již po několikáté vytančili titul absolutního vítěze Taneční skupiny roku a zároveň ocenění choreograf roku.

Viku Kozákovou budeme mít tu čest přivítat nejen jako lektorku, ale i porotkyni klatovské soutěže Poslední tanec sezony, který pořádá Marty Dance Klatovy 19. října 2019. A to stojí za to!

Přijďte si zatančit s jednou z nejlepších choreografek a tanečnic ČR a SR. Těšíme se na vás!

Kontaktní osoba: Markéta Lukášová, kubecova.m@seznam.cz, 606 970 198
Nábor pro taneční rok 2019 / 2020
27.08.2019
DOSPĚLÍ: nepřijímáme nové členy, kapacita naplněna.

JUNIOŘI: nepřijímáme nové členy, kapacita naplněna.

DĚTI: info na adrese: adela.slajchova@seznam.cz
5. MD Summer Camp Sušice 2019
27.08.2019
Ve dnech 22. - 25. srpna 2019 se konal již 5. MD Summer Camp Sušice 2019!

O mnoho hodin tance se letos postarali tři lektoři - Adéla Šlajchová, Martin Čabrada, a jako hostující trenér - Roman Jánský ze skupiny One Crew. Díky pestrému složení lektorů jsme měli také pestrý program. :-) Vogue, dance hall, L.A. style, contemporary, jazz, partnering.

Ve volných chvílích jsme navštěvovali naše oblíbená místa jako ostrov Santos, Pivovar U Švelchů, Snackdog Bistro či plavecký bazén ve Sportovišti města Sušice. Sobotní dopoledne patřilo týmové hře Yes Man Challenge Game, díky které jsme si zatančili přímo na náměstí. :-)

Za gastro servis letos velmi děkujeme Restauraci Sokolovna! 😋🍲 A za mnohaletou spolupráci Sučickému kulturnímu centru SIRKUS. 😊
Amsterdam 2019
27.08.2019
V srpnu 2019 jsme dali dohromady pětičlennou MD cestovatelskou výpravu a odletěli na návštěvu do nizozemského Amsterdamu a jeho okolí. Kromě tradičních turistických cílů jsme si naplánovali také dvě taneční zastávky.

V neděli jsme absolvovali lekci lyrical jazz v Amsterdam Dance Centre, kterou vedl Eric Bacon. O den později jsme navštívili další vyhlášené tanečné centrum Chassé Dance Studios, kde jsme si zatančili african contemporary pod vedením Simone Heijloo.

Děkujeme za krásné taneční i cestovatelské zážitky. :-)
MD Kids Summer Camp 2019
21.08.2019
Ve dnech 9. - 11. srpna 2019 proběhl již 3. MD Kids Summer Camp! Po pátečním rozcvičení s Dájou, si děti užili ještě mnoho hodin tanečních lekcí pod vedením jejich celoroční vedoucí Adély a našeho lektora Martina.

Během soustředění jsme stihli i řadu her, koupání a večer okolo ohně. 🔥💦

Závěr letošního soustředění se konal v Café Jednorožec, kterým velice děkujeme za vstřícné poskytnutí prostoru. Děti předvedly svým rodičům a přátelům všechny tři choreografie, které se během campu naučily. 😊

Díky za vaši účast, byli jste báječní! ❤️💙
♥️ DANCE FIESTA 2019 ♥️
17.06.2019
V sobotu 15. června uspořádala místní taneční skupina Marty Dance Klatovy již 8. ročník nevšedně komponovaného pořadu Dance Fiesta 2019. Na pódiu Stálé divadelní scény Klatovy se tradičně představili děti, junioři i dospělí tanečníci z pořádající skupiny. Během večera byly k vidění choreografie ve stylu moderního, současného, jazzového, streetového a muzikálového tance, to vše doplněné o flamenkový tanec garrotín, který představila skupina Las de la Torre z Centra španělské kultury a vzdělávání.

Dance Fiesta byla tradičně obohacena o zajímavé hosty. Jedna z členek Marty Dance Klatovy, Iveta Dlouhá, předvedla exhibici sportu aerial hoop, což je závěsná akrobacie na kruhu. Další rozměr vnesla do programu čtveřice mladých klatovských muzikantů – Tomáš Zelený, Jasmína Jungvirthová, Viktorie Schneedörflerová a Tereza Radová. Na klavír, baskytaru, cajón a perkuse zahráli a zazpívali celkem tři skladby, z nichž jedna z nich byla doplněna o taneční vystoupení tří děvčat z Marty Dance, které se po celý rok účastnily kurzů v Divadle J. K. Tyla. Kromě nich se pro změnu do plzeňského Dance Center Petry Parvoničové jezdila vzdělávat další skupina tanečnic, které také předvedly jednu skladbu z jejich plzeňského repertoáru.

Pořadem provedla diváky a tanečníky osobitě a s trochou humoru a nadsázky moderátorská dvojice Darina Strnadová a Vojtěch Štumpf. „Dance Fiesta je každoročně příjemným, i když organizačně náročným projektem, který mapuje naši celoroční práci zakomponovanou do tematické moderátorské linky, která propojuje celý pořad v jeden celek. Kromě toho, že jsme si akci užili my sami tanečníci, tak nás také velice těší pozitivní reakce od diváků, kterých se k nám dostalo ještě týž večer.“
Pařák 2019
10.06.2019
V neděli 9. června 2019 jsme se zúčastnili prvního ročníku akce PAŘÁK,☀️ kterou pořádal Dům dětí a mládeže Klatovy. Naši skupinu Marty Dance Klatovy reprezentoval náš dětský tým s choreografií SWINGAJAM. Naším vstupem jsme obohatili podvečerní program na klatovském náměstí Míru. 🤸🌄
MIA Dance Festival 2019 - finále
27.05.2019
V sobotu 26. května 2019 jsme s našimi juniorkami vyrazili na jarní výlet do Prahy. Zamířili jsme do Paláce Lucerna, kde se konalo finále soutěže Mia Dance Festival 2019.

Celý den byl báječný! Nevšední prostředí Lucerny, skvělá atmosféra, mnoho nadšených tanečníků a diváků. Děvčata se s vlastní choreografií potkala na parketě s dalšími pěti týmy. ESCAPE se tentokrát opravdu povedlo. 😊💙🖤 Během vyhlášení si děvčata nakonec medaile přeci jen vysloužila, sice ne bronzové či jiné, ale ku našemu překvapení za 4. místo. 🎉 ESCAPE 4/6
Sušické slavnosti 2019
26.05.2019
To, že Sušici milujeme, to už jsme říkali a psali mnohokrát. Ale nic se na tom nemění! 😍

V sobotu 25. května 2019 se konaly Sušické slavnosti. Už po několik let jsme součástí této akce, a každý rok se moc těšíme.

Velmi početnému publiku, i díky báječnému počasí, jsme nejprve představili naši choreografii UAP, kterou místní mohli vidět již na lednovém reprezentačním plese. O půl hodiny později jsme vystoupili s premiérou naší nové skladby, která nese název STILL FEEL. ️🎉

Děkujeme paní Janě Jirátové a budeme se těšit na další spolupráci. 😌
Zahájení turistické sezóny 2019
11.05.2019
🚶‍♀️🚶‍♂️ Turisti z Marty Dance Klatovy dnes za mohutného deště a bouřky doputovali až na klatovské náměstí Míru, kde zatančili dvě choreografie u příležitosti Zahájení turistické sezóny. Dětský tým se představil se skladbou SWINGAJAM, juniorsko-dospělácký tým zatančil choreografii UAP. ☀️🌤️⛅🌥️🌦️🌧️⛈️🌩️
Mezinárodní víkend tance 2019
28.04.2019
V sobotu 27. dubna 2019 jsme brzy ráno vyrazily na výlet do Plzně, protože se zde konala zajímavá akce! Zapojily jsme se do letošního flash mobu, který pro náš region připravila a zorganizovala Petra Parvoničová. Flash mob se konal u příležitosti Mezinárodního dne tance, který originálně připadá na 29. duben.

Flash mob choreografie se dostala až k nám do Klatov, a tak jsme daly dohromady jedenáctičlenný tým a úplně NÁHODOU jsme procházely v 9:00 farmářskými trhy na plzeňském náměstí Republiky. 😄 Takže když už jsme tam byly, tak jsme si i zatančily! 😜

Výlet jsme samozřejmě spojily s gastro party, to nám vždycky šlo dobře. 😋🍽
MIA Dance Festival 2019 - semifinále
20.04.2019
V pátek 19. dubna 2019 vyrazil juniorský tým na semifinále MIA Dance Festival Plzeň. ️🎶

ESCAPE - 3/3 ️🥉

Díky všem, kdo ten den v týmu pomohli a podpořili A.. 💙
Festival tanečního mládí 2019 - regionální kolo
15.04.2019
Uplynulý víkend 13. - 14. dubna 2019 se nám opravdu vydařil. Počasí sice moc přívětivé nebylo, ale náplň obou dní jsme si užili.

V sobotu ráno jsme vyrazili na dobrodružnou cestu přes Slavkovský les. První zastávka byla v malébném Lokti nad Ohří. Tam jsme si prohlédli město a později věnovali čas našim gastro zájmům. Krásně nám bylo v kubánské kavárně Café-bar Masonic House. :-)

Později jsme zamířili do Chodova u Karlových Varů, protože nás čekalo několik hodin báječných tanečních workshopů s lektorem a tanečníkem místní skupiny One Crew Chodov - Romanem Jánským. Celé odpoledne jsme si opravdu užili. A Romanovi ještě jednou moc děkujeme! Velké díky patří také Romanově babičce Margitě Pocklanové. :-)

Po noci v Chodově jsme ráno vyrazili do nedalekého Chebu na regionální kolo Festivalu tanečního mládí. Juniorky se zúčastnily soutěže parketových a tanečních kompozic se svou choreografií ESCAPE. 🖤💙 Konkurence byla velká, děvčata obsadila šesté místo z osmi choreografií. Dospělačky měly ve své kategorii také sedm spolutanečních týmů. K jejich velké radosti byly se skladbou DYSTOPIA vyhlášeny jako třetí nejúspěšnější formace! Bronzové medaile jsou na krku! 🖤🧡️🥉 Svým umístěním získaly postup na MČR do Litoměřic.

A my jsme moc rádi za tak příjemný víkend. :-)
O pohár města Klatovy 2019
30.03.2019
☀️ Slunečná sobota nám přinesla dvě příjemná ocenění na soutěži Pohár Klatov. 😊

Děti - 2/2 ️🥈 - SWINGAJAM (ch: Adéla Šlajchová)
Junioři - 1/5 ️🥇️🏆 - ESCAPE (ch: Adéla Kovaříková, Michaela Kortánová, Alice Valešová, Tereza Novotná)

Všem našim tanečnicím a tanečníkům blahopřejeme! 💕
Moc děkujeme rodičům za podporu! 🤝
A taktéž díky organizátorům za uspořádání akce. 🤸