Aktuality

PF 2023

31.12.2022
Děkujeme všem za spolupráci v téměř uplynulém roce 2022. Jsme vděčni za akce, kde jsme mohli vystoupit, za projekty, které jsme realizovali, za podporu rodičů, kteří svým menším či již odrostlým dětem umožňují tančit v naší partě, děkujeme též divákům, že jsme měli tento rok pro koho tančit a dělat radost.

Od celého našeho týmu a zároveň také i pro každého z něj...do nového roku hodně zdraví, štěstí, lásky, pohody na těle i na duši a mnoho protančených chvil. 🤍

Adventní Klatovy

15.12.2022
Ve čtvrtek 15. prosince 2022 jsme byly součástí kulturního programu akce Adventní Klatovy. Skupinu reprezentovaly tanečnice hlavní věkové kategorie. Nejprve zatančily skladbu YOU SHINE!, která ve verzi pro větší počet tanečnic vznikla původně pro prázdninovou charitativní akci. Jako druhý vstup byla na programu nová choreografie s názvem SWEET AND JUICY.

Ukázku zmíněné nové choreografie lze najít zde na webu v sekci Galerie - Videa - Choreografie.

/dn/

Audience na zámku

12.12.2022
Jsme nesmírně vděčny, že se nám během letošního září podařilo realizovat zajímavou spolupráci na Zámku Lázeň sv. Wolfganga v Chudenicích v podobě možnosti natočit zde dvě taneční videa.

Na nedělní podvečer dne 11. prosince 2022 jsme byly pozvány na audienci k panu hraběti Karl-Eugenu Czerninovi, abychom společně uzavřeli tuto etapu spolupráce. Dostalo se nám vlídného slavnostního přijetí, při kterém nechybělo ani pár tanečních taktů, ale nikoli v rytmu contemporary, ale tentokrát na tři doby - valčíkově. :-)

Děkujeme a budeme se těšit v budoucnu na viděnou.

Marty Dance Klatovy

/dn/

C'est Tout

11.12.2022
Ve čtvrtek 8. prosince 2022 ve večerních hodinách proběhla druhá video premiéra, tentokráte našeho tanečního projektu s názvem:

C'est Tout 🤍

Tato choreografie vznikala pod vedením naší lektorky Adély Šlajchové během loňské taneční sezóny. Celý projekt byl od počátku tvořen se záměrem video záznamu, a nikoli prezentace na tanečních ba dokonce soutěžních pódiích. A tak jsme divákům tento tanec představily symbolicky jen jednou na naší červnové akci Dance Fiesta de quinceañera 2022.

Video bylo opět pořízeno v prostorách slavnostního sálu a parku na Zámku Lázeň sv. Wolfganga v Chudenicích. Za jejich poskytnutí děkujeme panu hraběti Karl-Eugenu Czerninovi. Poděkování patří také našemu dlouholetému partnerovi Vojtěchu Klimešovi, který se postaral o záznam a zpracování celého videa.

/dn/

Premiéra na vánočním večírku

08.12.2022
Čtvrtek 8. prosince 2022 byl pro nás plný tance! Byly jsme totiž pozvané zpestřit program firemního vánočního večírku. Akci jsme otevřely choreografií YOU SHINE! v upravené verzi pro malá pódia. Krátce poté přišla na řadu premiéra nového tance s názvem SWEET AND JUICY, kterou pro pětici našich tanečnic připravily Adéla Morávková, Daria Nováčková a Adéla Šlajchová. Se stejným programem na viděnou příští čtvrtek na akci Klatovské adventní trhy 2022!

/dn/

Forget What I Said

23.11.2022
Dnes ve středu 23. listopadu 2022 je od 19:00 na programu premiéra video projektu naší choreografie:

Forget What I Said

Tato choreografie vznikala v letech 2019-2022 spoluprací se zakladatelem skupiny - Martinem Čabradou. Tvorba projektu započala těsně předtím, než nám naši taneční činnost přerušilo kovidové období a měla být Martinovou pomyslnou rozlučkovou choreografií s jeho zhruba pětiletou externí taneční spoluprací s Marty Dance.

Mezi prvními tréninky a premiérou, která byla zároveň i derniérou, uběhlo dva a půl roku. Nemohli jsme se scházet, akce se nekonaly a ani letos na podzim nám účast na některých akcích nevyšla. Proto jsme se rozhodli pořídit alespoň tento záznam, který nám bude vzpomínkou na dobu, která aktivnímu tanci tolik nepřála a neumožnila předávat naše taneční projekty publiku naživo.

Taneční skupina Marty Dance Klatovy děkuje panu hraběti Karl-Eugenu Czerninovi za poskytnutí prostoru slavnostního sálu a parku na Zámku Lázeň sv. Wolfganga v Chudenicích.

Poděkování patří také našemu dlouholetému partnerovi Vojtěchu Klimešovi, který se postaral o záznam a zpracování celého videa.

Video můžete sledovat na Youtube kanálu: Vojtěch Klimeš. Odkaz naleznete také na našich sociálních sítích a zde na webu v sekci Galerie - Videa - Choreografie.

/dn/

Maturitní předtančení 2022

18.11.2022
Jsme moc rádi, že se zde můžeme prezentovat také se zprávami o maturitních choreografiích. V roce 2019 lektorky Marty Dance Klatovy překlenuly osmiletou pauzu a navázaly na někdejší tradici. V letošní sezóně mají na kontě přípravu hned třech studentských projektů:

5. 11. 2022 - Gymnázium J. Vrchlického, Klatovy (4.A) - předtančení: Poslední pouť (Adéla Šlajchová)
12. 11. 2022 - SZŠ, Klatovy (4.A) - předtančení: 80s & 90s (Adéla Šlajchová, Alice Valešová)
26. 11. 2022 - SPŠ, Klatovy (4.C) - předtančení: Zpátky v čase (Alice Valešová)

Našim lektorkám patří velký dík za jejich choreografickou práci!

Maturantům děkujeme za spolupráci, báječné taneční výkony a přejeme vám pohodový poslední středoškolský rok plný studijních úspěchů!

/dn/

7. Ples handicapovaných

05.11.2022
V pátek 4. listopadu 2022 se v Městském kulturním středisku Klatovy uskutečnil 7. Ples handicapovaných.

"Ples handicapovaných je společenskou událostí, která má za úkol prezentovat život a volnočasové aktivity osob se zdravotním postižením. Jde o šanci propojit v jeden večer svět handicapovaných a zdravých lidí." (Lenox, z.s.)

Naše taneční skupina Marty Dance Klatovy velmi ráda přijala pozvání doplnit pestrý kulturně sportovní program večera. Deset tanečnic z týmu hlavní věkové kategorie divákům zatančilo skladbu YOU SHINE! v choreografii Adély Šlajchové.

/dn/

Dance Cup Klatovy 2022

22.10.2022
Dnes proběhl 1. ročník nové pohárové soutěže tanečních formací DANCE CUP KLATOVY 2022.
Akce tak navázala na námi pořádanou soutěž Poslední tanec sezony, kterou jsme po deset let se skupinou Marty Dance Klatovy pořádali.


Dance Cup Klatovy představil na čtyřicet choreografií různorodých tanečních stylů. Nejpočetněji zastoupený byl dance art, ale k vidění byla i celá řada tanců ve stylu street dance, show dance či plesových formací. Diváci mohli zhlédnout i novinkové kategorie této soutěže - mažoretky a pompon.

Děkujeme organizátorům nové soutěže - ZUŠ J. Kličky Klatovy a Městskému kulturnímu středisku Klatovy, že po nás navázali na letitou taneční tradici. A zároveň jim přejeme mnoho úspěchů do dalších sezón.

/dn/

Dance Cup Klatovy 2022 se blíží!

09.10.2022
V sobotu 22. října 2022 se v klatovském kulturním domě koná 1. ročník nové pohárové soutěže tanečních skupin Dance Cup Klatovy 2022! Akce vzniká pod křídly Městského kulturního střediska a ZUŠ J. Kličky.

K vidění budou taneční formace věkových kategorií minidětí, dětí, juniorů, mládeže a seniorů. Stylová škála bude taktéž velmi pestrá, jelikož se na parketu bude prolínat dance art, street dance, disco dance, show dance, plesové formace či mažoretky a pompon.

Přijďte si užít krásný podzimní den plný tance!

Akce navazuje na námi pořádanou soutěž Poslední tanec sezony, kterou jsme po deseti úspěšných sezónách ukončili. 🤍

/dn/

Poděkování panu Karl-Eugenu Czerninovi

25.09.2022
Taneční skupina Marty Dance Klatovy děkuje panu hraběti Karl-Eugenu Czerninovi za poskytnutí prostoru slavnostního sálu na Zámku Lázeň sv. Wolfganga v Chudenicích a přilehlého parku k účelům natáčení dvou tanečních videií.

Na zámku jsme pořizovali záznam choreografií C'est Tout a Forget What I Said. Za spolupráci děkujeme velice také audiovizuálnímu tvůrci Vojtěchu Klimešovi a všem zúčastněným tanečnicím.

/dn/

You Shine! in Sušice

30.08.2022
V rámci letošního 8. MD Summer Campu v Sušici jsme realizovali natáčení tanečního videoklipu naší choreografie YOU SHINE!, kterou pro dospělácký tým Marty Dance Klatovy připravila naše lektorka Adéla Šlajchová.

Během třech dní jsme se protančili většinou našich oblíbených míst malebné Sušice. Video najdete buď na našem FB nebo zde na webu v sekci Galerie – Videa – Choreografie.

/dn/

MD Kids Summer Camp 2022

29.08.2022
Ve dnech 26. - 28. srpna 2022 se konal již 6. MD Kids Summer Camp!

O většinu lekcí se postrala Tereza Novotná, která se našim dětem věnuje pravidelně i přes rok. Sedm tanečních lekcí bylo doplněno po delší době o naši tradiční rukodělnou aktitivu, a to potisk oblečení MD logem. Ani bychom netušili, kolik budou děti za dvě přestávky schopny natisknout oděvů, přičemž myslely i na členy svých rodin! :-)

/dn/

Nábor pro sezónu 2022/2023

26.08.2022
V letošním roce nepřibíráme žádné nové členy ani neotvíráme nové týmy. Omlouváme se potenciálním zájemcům a děkujeme za pochopení. Pouze v případě nenastoupení některého ze stávajících členů upřesníme začátkem září stav jednotlivých týmů.

Tým: DĚTI
Stav: kapacita naplněna
Lektor: Tereza Novotná

Tým: JUNIOŘI
Stav: kapacita naplněna
Lektor: Alice Valešová, Adéla Kovaříková

Tým: MLÁDEŽ
Stav: kapacita naplněna
Lektor: Adéla Šlajchová

MD Summer Camp Sušice 2022

22.08.2022
Právě jsme prožili 8. MD Summer Camp Sušice 2022!

Ve dnech 17. - 21. srpna jsme již po osmé pobývali v našem oblíbeném malebném městě při řece Otavě. O většinu lekcí se postarala trojice našich lektorek - Adéla Šlajchová, Adéla Kovaříková a Alice Valešová, kterým všem patří velký dík za jejich čas věnovaný celému týmu. Díky nim jsme si vyzkoušeli různé taneční styly, ale celkově také různé pojetí tréninků - taneční, technické, sportovní či kreativní.

Prvně s námi jeli také členové letošního juniorského týmu. Ti měli krom tance program doplněný i hrami, o které se postarala Dája. Večery pak patřily tradičně Santosu, bazénu či zasloužené relaxaci.

V sobotu přijeli hosté. Kus sebe a své tvorby nám předala Eva Wika Denková, kterou při tréninku doprovodila ještě kolegyně Kája. Oběma moc děkujeme za celý den, který byl po všech stránkách intenzivní a inspirativní.. 🤍 ..stejně jako celé soustředění.

Operativně jsme sice nerealizovali závěrečné vystoupení pro rodiče a přátele, ale bylo tomu tak proto, abychom měli čas na pořízení video vzpomínky, o kterou se s vámi brzy rádi podělíme.

/dn/

Dance Fiesta 2022

Poslední tanec sezony

Sociální sítě

Uživatelská sekce