Aktuality

♥️ DANCE FIESTA 2019 ♥️
17.06.2019
V sobotu 15. června uspořádala místní taneční skupina Marty Dance Klatovy již 8. ročník nevšedně komponovaného pořadu Dance Fiesta 2019. Na pódiu Stálé divadelní scény Klatovy se tradičně představili děti, junioři i dospělí tanečníci z pořádající skupiny. Během večera byly k vidění choreografie ve stylu moderního, současného, jazzového, streetového a muzikálového tance, to vše doplněné o flamenkový tanec garrotín, který představila skupina Las de la Torre z Centra španělské kultury a vzdělávání.

Dance Fiesta byla tradičně obohacena o zajímavé hosty. Jedna z členek Marty Dance Klatovy, Iveta Dlouhá, předvedla exhibici sportu aerial hoop, což je závěsná akrobacie na kruhu. Další rozměr vnesla do programu čtveřice mladých klatovských muzikantů – Tomáš Zelený, Jasmína Jungvirthová, Viktorie Schneedörflerová a Tereza Radová. Na klavír, baskytaru, cajón a perkuse zahráli a zazpívali celkem tři skladby, z nichž jedna z nich byla doplněna o taneční vystoupení tří děvčat z Marty Dance, které se po celý rok účastnily kurzů v Divadle J. K. Tyla. Kromě nich se pro změnu do plzeňského Dance Center Petry Parvoničové jezdila vzdělávat další skupina tanečnic, které také předvedly jednu skladbu z jejich plzeňského repertoáru.

Pořadem provedla diváky a tanečníky osobitě a s trochou humoru a nadsázky moderátorská dvojice Darina Strnadová a Vojtěch Štumpf. „Dance Fiesta je každoročně příjemným, i když organizačně náročným projektem, který mapuje naši celoroční práci zakomponovanou do tematické moderátorské linky, která propojuje celý pořad v jeden celek. Kromě toho, že jsme si akci užili my sami tanečníci, tak nás také velice těší pozitivní reakce od diváků, kterých se k nám dostalo ještě týž večer.“
Pařák 2019
10.06.2019
V neděli 9. června 2019 jsme se zúčastnili prvního ročníku akce PAŘÁK,☀️ kterou pořádal Dům dětí a mládeže Klatovy. Naši skupinu Marty Dance Klatovy reprezentoval náš dětský tým s choreografií SWINGAJAM. Naším vstupem jsme obohatili podvečerní program na klatovském náměstí Míru. 🤸🌄
Nábor pro taneční rok 2019 / 2020
28.05.2019
Pro taneční rok 2019 / 2020 budeme nabírat nové členy pouze do některých z našich třech věkových týmů.

DOSPĚLÍ: Nepřibíráme nové členy, kapacita naplněna.

JUNIOŘI: Pořádáme dva náborové tréninky 11. 6. 2019 / 12. 6. 2019 (vždy od 17:30 do 19:00) pro zájemce, kteří budou příští rok v 6. - 7. třídě. V případě vašeho zájmu nás kontaktujte na info@martydance.cz. My vám podáme bližší info. Kapacita volných míst: 4 - 6.

DĚTI: Nábor v jednání, bude upřesněno. V případě vašeho zájmu nás kontaktujte na info@martydance.cz.
MIA Dance Festival 2019 - finále
27.05.2019
V sobotu 26. května 2019 jsme s našimi juniorkami vyrazili na jarní výlet do Prahy. Zamířili jsme do Paláce Lucerna, kde se konalo finále soutěže Mia Dance Festival 2019.

Celý den byl báječný! Nevšední prostředí Lucerny, skvělá atmosféra, mnoho nadšených tanečníků a diváků. Děvčata se s vlastní choreografií potkala na parketě s dalšími pěti týmy. ESCAPE se tentokrát opravdu povedlo. 😊💙🖤 Během vyhlášení si děvčata nakonec medaile přeci jen vysloužila, sice ne bronzové či jiné, ale ku našemu překvapení za 4. místo. 🎉 ESCAPE 4/6
Sušické slavnosti 2019
26.05.2019
To, že Sušici milujeme, to už jsme říkali a psali mnohokrát. Ale nic se na tom nemění! 😍

V sobotu 25. května 2019 se konaly Sušické slavnosti. Už po několik let jsme součástí této akce, a každý rok se moc těšíme.

Velmi početnému publiku, i díky báječnému počasí, jsme nejprve představili naši choreografii UAP, kterou místní mohli vidět již na lednovém reprezentačním plese. O půl hodiny později jsme vystoupili s premiérou naší nové skladby, která nese název STILL FEEL. ️🎉

Děkujeme paní Janě Jirátové a budeme se těšit na další spolupráci. 😌
Zahájení turistické sezóny 2019
11.05.2019
🚶‍♀️🚶‍♂️ Turisti z Marty Dance Klatovy dnes za mohutného deště a bouřky doputovali až na klatovské náměstí Míru, kde zatančili dvě choreografie u příležitosti Zahájení turistické sezóny. Dětský tým se představil se skladbou SWINGAJAM, juniorsko-dospělácký tým zatančil choreografii UAP. ☀️🌤️⛅🌥️🌦️🌧️⛈️🌩️
Mezinárodní víkend tance 2019
28.04.2019
V sobotu 27. dubna 2019 jsme brzy ráno vyrazily na výlet do Plzně, protože se zde konala zajímavá akce! Zapojily jsme se do letošního flash mobu, který pro náš region připravila a zorganizovala Petra Parvoničová. Flash mob se konal u příležitosti Mezinárodního dne tance, který originálně připadá na 29. duben.

Flash mob choreografie se dostala až k nám do Klatov, a tak jsme daly dohromady jedenáctičlenný tým a úplně NÁHODOU jsme procházely v 9:00 farmářskými trhy na plzeňském náměstí Republiky. 😄 Takže když už jsme tam byly, tak jsme si i zatančily! 😜

Výlet jsme samozřejmě spojily s gastro party, to nám vždycky šlo dobře. 😋🍽
MIA Dance Festival 2019 - semifinále
20.04.2019
V pátek 19. dubna 2019 vyrazil juniorský tým na semifinále MIA Dance Festival Plzeň. ️🎶

ESCAPE - 3/3 ️🥉

Díky všem, kdo ten den v týmu pomohli a podpořili A.. 💙
Festival tanečního mládí 2019 - regionální kolo
15.04.2019
Uplynulý víkend 13. - 14. dubna 2019 se nám opravdu vydařil. Počasí sice moc přívětivé nebylo, ale náplň obou dní jsme si užili.

V sobotu ráno jsme vyrazili na dobrodružnou cestu přes Slavkovský les. První zastávka byla v malébném Lokti nad Ohří. Tam jsme si prohlédli město a později věnovali čas našim gastro zájmům. Krásně nám bylo v kubánské kavárně Café-bar Masonic House. :-)

Později jsme zamířili do Chodova u Karlových Varů, protože nás čekalo několik hodin báječných tanečních workshopů s lektorem a tanečníkem místní skupiny One Crew Chodov - Romanem Jánským. Celé odpoledne jsme si opravdu užili. A Romanovi ještě jednou moc děkujeme! Velké díky patří také Romanově babičce Margitě Pocklanové. :-)

Po noci v Chodově jsme ráno vyrazili do nedalekého Chebu na regionální kolo Festivalu tanečního mládí. Juniorky se zúčastnily soutěže parketových a tanečních kompozic se svou choreografií ESCAPE. 🖤💙 Konkurence byla velká, děvčata obsadila šesté místo z osmi choreografií. Dospělačky měly ve své kategorii také sedm spolutanečních týmů. K jejich velké radosti byly se skladbou DYSTOPIA vyhlášeny jako třetí nejúspěšnější formace! Bronzové medaile jsou na krku! 🖤🧡️🥉 Svým umístěním získaly postup na MČR do Litoměřic.

A my jsme moc rádi za tak příjemný víkend. :-)
O pohár města Klatovy 2019
30.03.2019
☀️ Slunečná sobota nám přinesla dvě příjemná ocenění na soutěži Pohár Klatov. 😊

Děti - 2/2 ️🥈 - SWINGAJAM (ch: Adéla Šlajchová)
Junioři - 1/5 ️🥇️🏆 - ESCAPE (ch: Adéla Kovaříková, Michaela Kortánová, Alice Valešová, Tereza Novotná)

Všem našim tanečnicím a tanečníkům blahopřejeme! 💕
Moc děkujeme rodičům za podporu! 🤝
A taktéž díky organizátorům za uspořádání akce. 🤸
MDŽ v Dlažově
10.03.2019
Přesně po pěti letech jsme se vrátili na místo činu...a to do Dlažova u příležitosti oslav Mezinárodního dne žen. :-) Ženám, mužům i dětem jsme představili jednu z loňských choreografií, taneční duet SAY SOMETHING. A jako druhý vstup jsme zařadili letošní projekt BE HIPPIE. :-)
19. Reprezentační ples města Sušice 2019
27.01.2019
Jak už jsme mnohokrát řekli a napsali, Sušice je naším druhým domovem. Důvodů k tomu je víc. Jedním z nich je naše již pětiletá spolupráce se SIRKUSem a účast na Reprezentačním plese města.

Letošním podtitulem akce byl "květinový ples". A jak je naším zvykem, zvedli jsme hozenou "květovanou" rukavici a připravili pro ples novou tématickou choreografii BE HIPPIE. Autory choreografie, která je inspirována muzikálem Hair, jsou Martin Čabrada, Zuzana Hanzlíková a Adéla Šlajchová. Ve druhém vstupu jsme představili choreografii Markéty Kaškové - UAP.

Obě choreografie můžete vidět v záložce Galerie - Videa - Choreografie. Anebo jako odkaz na YT na našem fejsbuku.

Děkujeme organizátorům za skvělou spolupráci, vstřícnost a příjemné zázemí. :-)
Reprezentační ples firmy Atrium 2019
14.01.2019
Sice jsme organizátory soutěže Poslední tanec sezony, ale kde vlastně sezona končí a kde začíná? Když se jedna přelévá plynule do druhé.. :-) Za jeden z nových začátků můžeme považovat sobotu 12. ledna 2019, kdy jsme měli dvojitou premiéru! Byli jsme pozváni na Reprezentační ples firmy Atrium do Horažďovic.

Hned v úvodu akce po slavností řeči jsme premiérově zatančili choreografii UAP, kterou pro nás připravila plzeňská lektorka a choreografka Markéta Kašková. V průběhu večera vtančilo na parket druhé osazenstvo MD v sedmiminutovém projektu pod název BE HIPPIE. Choreografii na směs písní z muzikálu Hair připravil Martin Čabrada, Zuzana Hanzlíková a Adéla Šlajchová.

Děkujeme organizátorům za pozvání, příjemné zázemí a krásný zážitek. :-)
PF 2019 MD
31.12.2018
Ať nám vše, co bude za oponou příštího roku, přináší radost a úsměv na tváři.. :-)

MartyDančata ♥️
Vánoční ples DCPP 2018
31.12.2018
V neděli 16. prosince 2018 se konal Vánoční ples Dance Center Petry Parvoničové. Marty Dance Klarovy mělo na této akci své zastoupení, protože několik našich děvčat dojíždí do Plzně na pravidelné kurzy DCPP. Vánoční ples byl slavnostním vyvrcholením kurzů prvního pololetí, a naše děvčata na něm zatančila v jazzové a contemporary choreografii. Děkujeme našim MartyDančatům za účast a Petře Parvoničové za čas a energii, které všem svým svěřencům věnuje. :-)

Dance Fiesta 2019

Poslední tanec sezony 2018

Marty Dance na Facebooku

  • MartyDance Facebook

Uživatelská sekce