O nás

Taneční skupina MARTY DANCE KLATOVY byla založena v roce 2007 Martinem Čabradou. V roce 2013 převzala vedení skupiny Daria Nováčková. Přičemž v současné době oba dva spolupracují na chodu skupiny. Tanečníci rozděleni do dětského, juniorského a dospělého týmu se žánrově zaměřují především na výrazový tanec s prvky technik klasického, moderního, současného a jazzového tance či improvizace.

Aktuálně v Marty Dance působí čtyři lektoři - Daria Nováčková, Martin Čabrada, Adéla Šlajchová a Zuzana Hanzlíková. V minulosti se juniorský tým věnoval také disco dance pod vedením Victorie Pichrtové. Během roku občasně spolupracujeme s dalšími externími lektory, kteří do činnosti naší skupiny přinášejí nové taneční trendy, styly a zkušenosti.

Jsme organizátory celorepublikové pohárové taneční soutěže formací POSLEDNÍ TANEC SEZONY. Máme za sebou již devět úspěšných ročníků, které každoročně přilákají do Klatov až šest set účastníků. Jubilejní desátý ročník soutěže se bude konat v sobotu 19. října 2019.

Naši celoroční práci pravidelně představujeme v žánrově pestrém pořadu DANCE FIESTA, který jsme po řadu let připravovali společně s klatovským Centrem španělské kultury a vzdělávání jako taneční dialog moderního tance a flamenka. Na 15. červen 2019 připravujeme již osmý ročník této akce tradičně obohacené o zajímavé hosty.