O nás

Taneční skupina Marty Dance Klatovy, z. s. – moderní scénický tanec, jazz dance.

Vytváříme v Klatovech taneční zázemí pro věkové kategorie dětí, juniorů a mládeže. Kreativně tvoříme soutěžní taneční formace, zajišťujeme vystoupení na různých společenských akcích.

Již deset let jsme organizátory celorepublikové pohárové taneční soutěže formací Poslední tanec sezony. Jedenáctý ročník soutěže se bude konat v sobotu 24. října 2020 v Městském kulturním středisku Klatovy.

Pro prezentaci naší celoroční tvorby připravujeme každoročně žánrově pestrý pořad Dance Fiesta, jehož devátý ročník se uskuteční v sobotu 20. června 2020 ve Stálé divadelní scéně Klatovy.

Skupina byla založena v roce 2007 Martinem Čabradou. V roce 2013 převzala vedení skupiny Daria Nováčková, která v současné době působí jako organizační vedoucí spolku. Aktuálně v Marty Dance působí tři lektorky – Adéla Šlajchová, Adéla Kovaříková a Alice Valešová. Týmy se věnují modernímu scénickému tanci a jazz dance. Během roku spolupracujeme s dalšími externími lektory, kteří do činnosti naší skupiny přinášejí nové taneční trendy, styly a zkušenosti.