O nás

Taneční skupina Marty Dance Klatovy, z. s. – modern, contemporary, jazz dance...

...umění, svoboda, inspirace, očista duše, uvolnění, emoce, zábava, tradice, přátelství...

Vytváříme v Klatovech taneční zázemí pro věkové kategorie dětí, juniorů a mládeže. Kreativně tvoříme taneční formace, zajišťujeme vystoupení na různých společenských událostech, pořádáme taneční akce:

• Dance Fiesta •
Nevšedně komponovaný hudebně taneční pořad prezentující celoroční práci skupiny Marty Dance Klatovy a jejich hostů. Jubilejní 10. ročník akce se uskuteční v červnu 2023 ve Stálé divadelní scéně Klatovy.

• Poslední tanec sezony •
Pohárovou taneční soutěž formací jsme organizovali v letech 2010–2019. Po deseti úspěšných sezónách jsme se rozhodli v nejlepším přestat. Na akci jste si za celou její historii mohli užít celkem 478 choreografií. Na soutěž plynule navázal nový projekt Dance Cup Klatovy, který vzniká pod křídly Městského kulturního střediska a Základní umělecké školy Klatovy. Druhý ročník se skuteční 21. října 2023.

Skupina byla založena v roce 2007 Martinem Čabradou. V roce 2013 převzala vedení skupiny Daria Nováčková, která v současné době působí jako organizační vedoucí spolku a pořadatel akce Dance Fiesta. Aktuálně v Marty Dance trénují čtyři lektorky – Adéla Šlajchová, Adéla Kovaříková, Alice Valešová a Tereza Novotná. Týmy se věnují převážně modernímu, současnému a jazzovému tanci. Během roku spolupracujeme s dalšími externími lektory, kteří do činnosti naší skupiny přinášejí nové taneční trendy, styly a zkušenosti.

Dance Fiesta 2022

Poslední tanec sezony

Sociální sítě

Uživatelská sekce