O nás

Taneční skupina Marty Dance Klatovy, z. s. – modern, contemporary, jazz dance.

Vytváříme v Klatovech taneční zázemí pro věkové kategorie dětí, juniorů a mládeže. Kreativně tvoříme soutěžní taneční formace, zajišťujeme vystoupení na různých společenských akcích, pořádáme celorepublikovou taneční soutěž s desetiletou tradicí.

Pohárovou taneční soutěž formací Poslední tanec sezony jsme úspěšně organizovali v letech 2010 – 2019. V současné době je vzhledem k epidemiologické situaci soutěž pozastavena. Jedenáctý ročník soutěže má naplánován termín na sobotu 22. října 2022 v Městském kulturním středisku Klatovy.

Pro prezentaci naší celoroční tvorby každoročně připravujeme žánrově pestrý pořad Dance Fiesta, jehož devátý ročník se uskuteční v červnu 2022 ve Stálé divadelní scéně Klatovy.

Skupina byla založena v roce 2007 Martinem Čabradou. V roce 2013 převzala vedení skupiny Daria Nováčková, která v současné době působí jako organizační vedoucí spolku. Aktuálně v Marty Dance trénují čtyři lektorky – Adéla Šlajchová, Adéla Kovaříková, Alice Valešová a Tereza Novotná. Týmy se věnují převážně modernímu, současnému a jazzovému tanci. Během roku spolupracujeme s dalšími externími lektory, kteří do činnosti naší skupiny přinášejí nové taneční trendy, styly a zkušenosti.