Pohárová soutěž - Informace

Poslední tanec sezony – 10. ročník (19. října 2019)

Jubilejní desátý ročník pohárové soutěže formací Poslední tanec sezony 2019 se uskutečnil 19. října v kulturním domě v Klatovech. Akci pořádala taneční skupina Marty Dance Klatovy ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Klatovy. Soutěž sklidila velký úspěch, dorazilo na ni okolo pěti set tanečníků, a to jak z Klatov a nedalekých měst Švihova, Plánice, Domažlic, Blovic a Holýšova, tak ze vzdálených koutů naší země. Z místních týmů se zúčastnily Marty Dance Klatovy, ZUŠ Dance Klatovy, Modern Dance Studio, TK Destiny, TK DDM, DFS Šumavánek a Sportovní Gymnastika TJ Sokol. Nejdelší cestu do Klatov pak podnikly skupiny z Kraslic, Karlových Varů, Katovic, Tlučné a Plzně. Všechny choreografie hodnotila porota složena ze šesti členů, ve které zasedala Vika Kozáková, Richard Ševčík, Eva Zdvořilá, Natálie Křížová, Tereza Vaďurová a Aneta Škulinová. Celým dnem provázel sušický moderátor Karel Sedlecký.

„Desátý ročník měl pro mě trochu nostalgický nádech, i proto jsem při úvodním setkání s vedoucími zúčastněných souborů zavzpomínala na historii naší skupiny, vznik soutěže a její první ročníky, ale také naši současnou činnost skupiny.“ Uvedla vedoucí organizačního týmu Daria Nováčková.

Vítězné týmy všech věkových kategorií a stylů si mohly odnést nejen medaile a diplomy, ale díky sponzorům i věcné dary. Celou akci započala úvodní nesoutěžní choreografie taneční skupiny Marty Dance Klatovy s názvem Be Hippie. Následovala první věková kategorie miniděti, po nich soutěžili děti, junioři a nakonec mládež. Všichni tanečníci předvedli originální a zajímavé choreografie v různých disciplínách. Nejpopulárnějším stylem zůstal jako v předešlých letech dance art, k vidění byly ale také styly street dance, disco dance, show dance a plesové formace.

„Příjemná soutěžní atmosféra se nesla kulturním domem po celý den. Doufám, že si tanečníci i diváci užili sobotní pestrou taneční přehlídku. Věřím, že tomu nasvědčuje i několik pochvalných dopisů, který náš organizační tým obdržel krátce po konání akce.“ doplnila Daria Nováčková.

Dance Fiesta 2024

Poslední tanec sezony 2019

Sociální sítě

Uživatelská sekce